Energetické řídící systémy, vizualizace, podružná měření energií, provozní statistiky

Naše společnost provádí servis, dodávky a montáže energetických systémů řady OPTIENER 5xx, DCPU-opti, DXPU, DXPG. V minulosti jsme prováděli tuto činnost ve  společnosti Ing. František Svoboda (Roudnice n.L.). Zde jsme působili  řadu let (od roku 1996 až do založení nové společnosti v roce 2007). Provádíme realizace zakázek na klíč i v kooperaci dle požadavku zákazníka. Na veškeré dodávky zařízení garantujeme desetiletou garanční dobu. Námi dodávané systémy jsou již nainstalovány ve více než-li tříset padesáti průmyslových společnostech, zdravotnických zařízeních, a u ostatních odběratelů elektrické energie. Svými zkušenostmi se aktivně podílíme na vývoji úprav SW a HW . Námi dodávané systémy jsou kompletně českým výrobkem. S našimi dodavateli spolupracujeme od samého začátku od roku 1991. V případě zájmu Vás rádi bezplatně navštívíme a vypracujeme dle místního šetření nabídku na realizaci v dané lokalitě. Není vyjímkou financování formou splátek bez navýšení. V době kdy ceny energií rostou, je návratnost vynaložených investic řádově 24 - 48 měsíců dle velikosti a rozsahu investice. Na základě přesného monitoringu lze provádět konkrétní regulační kroky v technologii, technickém zázemí, určovat náklady na vyrobený produkt, provádět provozní statistiky, zajistit přesné a efektivní nasmlouvání hodnot energií včetně určení efektivnosti a archivace naměřených hodnot.

Význam a využití:

Monitoring energií, provozní statistiky

Monitoring energií a technologie je jednou z možností flexibility námi dodávaného energetického systému. Tento monitoring lze dovybavením SW a HW zahrnout do vizualizačního SW. Zavedením získáte kompletní přehled monitorovaného „místa“ včetně histogramů, trendů, událostí, výstrah a protokolů včetně zobrazení ve snímcích. Monitorovat lze veškeré unifikované analogové a digitální signály.

Popis funkce energetického systému OPTIENER

Námi dodávané systémy jsou stavebnicového charakteru a jsou určeny pro monitoring a regulaci všech dostupných energií a to pomocí řídících jednotek, které komunikují s podružnými stanicemi(RS 485 - dosah až 1,2km). Tyto stanice dle typu unifikovaného signálu předávají informace firemním protokolem řídící jednotce (OPTIENER, DCPU, DXPU,DXPG), která je vybavena komunikačním modulem pro komunikaci s vizualizačním SW. SW je nainstalován na technologickém PC. Dle požadavku zakázky je možné instalovat síťové nahlížení či přesměrování ovládání pro kterékoliv PC v počítačové síti.

Soubory ke stažení

DXPG_OPTIENER G verze SW 2013 ( PDF 270.4 kB )